Ricochet x squash

Jak se liší Ricochet a squash?

Hlavní rozdíl:

  • kurt pro Ricochet je menší,
  • má nízký strop, o který se také hraje,
  • používá se kratší a lehčí raketa a lehčí míček
  • Díky hře míčem o strop má hra mnohem méně přerušení a rozšiřuje se škála možných úderů – hra je pestřejší, rychlejší.
  •  Zavedením elektroniky odpadají starosti s počítáním. 
  • Čelní stěna je pod červenou čarou vybavena infračerveným zařízením, zvukový signál hlásí úder pod hrací plochu - tedy aut.
  • Ricochet byl vymyšlen tak, aby odstraňoval nedostatky ostatních raketových sportů. Je určen pro každého v jakémkoli věku.

 

Ricochet

se velmi podobá hře squash, provozuje se na kurtu a ke hře je třeba raketa a míček. Může být sportem rekreačním i závodním. Má výhodu v tom, že eliminuje negativní vlivy ostatních raketových sportů na zdraví. Díky hře míčkem o strop má hra mnohem méně přerušení pro míč mimo hrací plochu. 

Squash

je sport, který vyžaduje mnohem více dovedností. Hráči musí dobře rozumět smyslu hry a pro efektivní hru je nutný dobrý postřeh, soustředění a koordinace pohybů. Důvodem je "mrtvý" nebo pomalý odraz míče, který nutí hráče k neustálému pohybu v poměrně velkém kurtu, míč se odehrává pomocí velké rakety s malou hlavou. Pro začátečníky je tato hra velmi obtížná, protože vyžaduje dlouhodobý nácvik a trénink.

Tenis

je nejtěžší raketový sport, protože se hraje na největším kurtu pomocí velké a těžké rakety. Začátečníci často odehrávají míče do sítě, za čáru nebo mimo kurt. Hra proto není plynulá a kardiovaskulární systém není kvalitně procvičen.

Racquetball

míč se pohybuje příliš rychle a nepravidelně se odráží, takže odehrání takového míče ve velkém kurtu s těžkou raketou je nesmírně náročné. Díky tomu mají hráči tendence se soustředit pouze na "hlavní úder", který ukončí výměnu.